Visuomeninis bendradarbiavimas

Viešojo saugumo tarnyba prie VRM bendradarbiauja su visuomeninėmis organizacijomis ir švietimo įstaigomis, siekdama informuoti visuomenę apie Tarnybos veiklą, ugdyti piliečių, moksleivių patriotiškumą ir pilietiškumą. Tarnyba kasmet rengia atvirų durų dienas Vilniaus ir Kauno daliniuose, pristatydama Tarnybos veiklą, funkcijas, ginkluotę ir transportą vaikams ir jaunuoliams, veda pilietiškumo pamokas mokyklose. Daug metų Tarnyba bendradarbiauja su Vilniaus Lazdynų vidurine mokykla ir Vėliučionių vaikų socializacijos centru.

Kiekvienais metais Tarnybą aplanko moksleiviai, dalyvaujantys Lietuvos Vyriausybės organizuojamame projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę“, kuriuo siekiama padėti visuomenei geriau suprasti valstybės valdymo mechanizmą, valstybės tarnybą. Vaikai supažindinami su Tarnybos funkcijomis, pagrindiniais uždaviniais, struktūra, istorija, ginkluote, stebi pareigūnų treniruotes, tarnybinių šunų dresavimą.

Viešojo saugumo tarnyba kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Policijos departamentu, Lietuvos šaulių sąjunga ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu kasmet organizuoja vaikų vasaros stovyklas Pasieniečių mokykloje (Medininkų k., Vilniaus r.). Pagrindiniai šių stovyklų tikslai – nepilnamečių teisės pažeidimų prevencija, vaikų užimtumas ir piliečių, galinčių įvairiais metodais prisidėti prie valstybės saugumo užtikrinimo, rengimas.

Viešojo saugumo tarnybos asociacija - nepriklausoma visuomeninė organizacija, savarankiškumo pagrindu vienijanti tarnaujančius ir esančius pensijoje vidaus tarnybos pareigūnus ir tarnautojus. Asociacijos tikslai – skatinti narių bendradarbiavimą profesinėje, kultūrinėje ir socialinėje srityse, populiarinti aktyvų gyvenimo būdą, megzti ryšius  tarptautiniu lygmeniu.

Paskutinė atnaujinimo data: 2019-01-21