Prisiminkime ir pagerbkime 1990–1991 m. pasipriešinimo didvyrius

Data

2021 01 12

Įvertinimas
5

 

Brangūs bendražygiai,

prieš 30 metų, negalvodami apie pavojų ir laukiančius iššūkius, gynėme atkurtą Lietuvos nepriklausomybę nuo agresorių, kovojome už mūsų Tėvynės Lietuvos laisvę. Sausio 13-osios įvykiai pareikalavo 14 žmonių gyvybių, daugybė laisvės gynėjų buvo suluošinti ar sužaloti. Visgi bendrystė, vieno tikslo siekis ir stipri meilė savo Tėvynei įrodė, kad nenumaldomas laisvės troškimas yra stipresnis už tankus.

Kas yra laisvė? Šį klausimą dažnai užduodame sau, o ypač tuomet, kai prisimename tragiškas ir garbingas savo tautos istorines datas. Jeigu kiekvienas Lietuvos pilietis bandytų apibūdinti šio žodžio prasmę, turėtume apie 3 milijonus skirtingų atsakymų, bet visuose juose būtų kažkas labai brangaus, gerbtino bei saugotino.

Tad šiandien, minėdami vieną skaudžiausių, bet kartu ir iškiliausių dienų Lietuvos kovos už laisvę istorijoje, prisiminkime ne tik aukas, bet ir Lietuvos pasiekimus per šiuos metus. Anksčiau priverstinai buvę tik milžiniškos sąjungos mažyte dalele, šiandien esame lyderiai aukštųjų technologijų – lazerių ir IT srityse, pasiekėme pasaulyje pripažintų laimėjimų ir darbų mokslo, medicinos, kultūros ir sporto srityse. Šiandien Lietuva yra globalios bendruomenės dalis, lygiavertė NATO ir ES narė, kurios pasas įvardijamas tarp vertingiausiųjų. Vis dar augame, mokomės ir tobulėjame, kuriame geresnį gyvenimą savo Tėvynėje, tad didžiuokimės savo kova, auka ir pasiekimais.