Vėl išgelbėtos žmonių gyvybės

Data

2021 06 30

Įvertinimas
8

Tęsiantis nelegalių migrantų antplūdžiui, Tarnybos pareigūnai padeda pasieniečiams sustiprinti Lietuvos valstybės sienos apsaugą bei palaikyti tvarką Užsieniečių registracijos centro palapinių miestelyje. Tačiau vykdant numatytas užduotis kartais tenka patekti į nenumatytas situacijas ir, rizikuojant savo sveikata, imtis veiksmų.

Tarnybos Visagino dalinio pareigūnas Valdas Čirikas, patruliuodamas kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnybos Tverečiaus pasienio užkardos pareigūnu Stasiu Luneckiu, š. m. birželio 24 d. apie 1.00 val. nakties pastebėjo Lazinkų kaime (Ignalinos r.) degančius pastatus. Pareigūnai iškvietė ugniagesius gelbėtojus, o patys nieko nelaukdami priartėjo prie degančių pastatų norėdami įsitikinti, kad gyvenamajame name nėra žmonių. Visgi viltys, kad pastatai gali būti tušti, nepasitvirtino ir pareigūnai tapo gelbėtojais iš ugnies apimto pastato išvesdami 2 asmenis. Nežinia kuo būtų pasibaigęs šis gaisras, jei ne pareigūnų drąsa ir ryžtas vykdyti duotą priesaiką visur ir visada, nes, atvykus ugniagesiams, pastatai degė atvira liepsna.

Tai jau ne pirmas kartas, kai Tarnybos pareigūnai tampa gelbėtojais. 2017 metais Lietuvą graudino motinos išsakyti padėkos žodžiai pareigūnams, kurie išgelbėjo jos dukrą stipraus astmos priepuolio metu. Metais anksčiau Kaune nuo geležinkelio tilto per Nemuną bėgių, prieš pat atvažiuojantį traukinį, Tarnybos pareigūnai patraukė ir perdavė medikų žinion moterį.