Įteikta kovinė vėliava Operatyvaus reagavimo kontratakos komandai

Data

2021 07 05

Įvertinimas
6

Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos iškilmingos rikiuotės metu už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių užduočių atlikimą apdovanojimais bei padėkomis pagerbti Tarnybos pareigūnai ir darbuotojai, o Tarnybos Operatyvaus reagavimo kontratakos (ORKA) komandos viršininkui įteikta kovinė vėliava.

ORKA komanda tapo penktuoju Tarnybos struktūriniu padaliniu, kuriam įteikta kovinė vėliava, žyminti naują vystymosi etapą. Tai – pripažinimas, kad padalinys turi atitinkamą kovinį pasirengimą bei brandą ir tampa tvirtu koviniu junginiu, galinčiu vykdyti jam numatytas užduotis. ORKA komandos kovinėje vėliavoje – dažnas specialiųjų pajėgų ženklas – stilizuotas aukso ir sidabro spalvos liepsnojantis kalavijas, kuris jau prieš tūkstančius metų simbolizavo užtikrintą saugumą, gebėjimą tiek gintis, tiek pulti.

Valstybės dienos rikiuotėje ir kovinės vėliavos įteikime dalyvavęs Tarnybos vadas generolas Ričardas Pocius sveikindamas susirinkusiuosius pažymėjo, kad kiekvienam Tarnybos struktūriniam padaliniui kovinė vėliava yra svarbiausias jo atpažinimo ženklas, tai istorinė kario brangenybė, kurią pareigūnai turi ginti ir saugoti visomis išgalėmis.