Pagerbtos Sausio 13 dienos aukos

Data

2023 01 09

Įvertinimas
6

Sausio 7 d. įvyko XXXI tradicinis tarptautinis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“, kuriuo buvo pagerbtos 1991 metų sausio 13-os nakties aukos. Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai, nepabūgę žiemos žvarbių oro sąlygų, kartu su dideliu būriu Tarnybos pareigūnų įveikė simbolinį kelią Vilniaus gatvėmis nuo Antakalnio kapinių, kur palaidotos tragiškų įvykių aukos, iki Televizijos bokšto.

Minint Sausio 13-osios įvykius prisimintas ir iš naujo įvertintas beginklis pasipriešinimas daug gausesnėms agresorių pajėgoms. Prieš 32-ejus metus televizijos bokšto gynėjai savo sveikatos ir gyvybės kaina gynė tai, kas visada buvo ir bus svarbiausia – laisvę gyventi nepriklausomoje ir demokratinėje Lietuvoje. Šios vertybės ir siekiai prisimenami kiekvienais metais organizuojant bėgimą, tad Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų savanoriškas dalyvavimas yra neginčijamas siekis tarnauti vardan Tėvynės ir ginti jos demokratines vertybes. Sausio 13-osios aukų pagerbimas šiais metais yra ypač svarbus ir reikšmingas, kai netoli Lietuvos sienų vyksta žiaurus karas Ukrainoje ir šios šalies piliečiai didvyriškai kaunasi su Rusijos agresija.

Nuotoliniu būdu Sausio 13-osios aukos pagerbtos ir pagarbos bėgimu užsienyje. Viešojo saugumo pareigūnai šiuo metu dalyvaujantys EULEX Kosovo misijoje Europos žandarmerijos pajėgų Specialiųjų operacijų komandos sudėtyje taip pat pažymėjo šią dieną tarptautiniu bėgimu Kosovo Respublikoje.

Taip pat nuotoliniu būdu šią dieną pagarbos bėgimu pažymėjo Europos žandarmerijos pajėgų vadas pulkininkas Paulo Jorge Macedo Goncalves, Lietuvos Viešojo saugumo tarnybos ryšių palaikymo pareigūnas v. t. kapitonas Donatas Navickas bei kolegos Europos žandarmerijos pajėgų būstinėje Vincenzoje (Italija). Dalyvavo dešimties valstybių atstovai iš Lietuvos, Italijos, Lenkijos, Rumunijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Portugalijos, Ispanijos, Turkijos ir JAV.