Tarnyba pagerbė pasižymėjusius suvaldant nelegalią migraciją ir masinius neramumus

Data

2021 10 28

Įvertinimas
5

Nepertraukiamos tarnybos metu, kada nelieka laiko net šeimai ir laisvalaikiui, buvo sukurta trumpa atokvėpio akimirka, kurios metu Tarnybos vadas gen. Ričardas Pocius už nuopelnus, paramą bei bendradarbiavimą, suvaldant nelegalios migracijos krizę ir masinius neramumus, apdovanojo Viešojo saugumo tarnybos, Karo policijos, Kalėjimų departamento, Policijos departamento, Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų ir Vadovybės apsaugos tarnybos pareigūnus. Kaip vienybės priminimą Tarnybos vadas įteikė atminimo dovanas Vidaus reikalų ministerijos (VRM) viceministrui Vitalijui Dmitrijevui, VRM Viešojo saugumo politikos grupės vadovui Dariui Domarkui, VRM Strateginių sprendimų paramos grupės vadovui Dainiui Žilinskui, Vadovybės apsaugos tarnybos direktoriui gen. Rymantui Mockevičiui bei Turto valdymo ir ūkio departamento direktoriui Giedriui Griškai, su  kuriais išvien Tarnyba šiuo sunkiu laikotarpiu organizavo nelegalių migrantų krizės ir masinių neramumų valdymą bei sprendė iškilusias problemas.

Trečiojo laipsnio pasižymėjimo ženklas ,,Už nepriekaištingą tarnybą“ įteiktas Tarnybos Visagino dalinio vyr. psk. Valdui Čirikui, kuris kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnybos Tverečiaus pasienio užkardos vyr. psk. Stasiu Lunecku Joninių naktį Ignalinos rajone, Lazinkų kaime, iš degančio namo išgelbėjo du žmones.

„Reikėjo priimti daug naujų ir skubių sprendimų, susijusių su nelegalių migrantų apgyvendinimu, stovyklaviečių apsaugos organizavimu, bet šiandien jau įgijome patirties, turime susikūrę naujas veiklos formules, tad toliau galime dirbti pasirengę ir pasiruošę, kaip ir būtina nuolatinės parengties Tarnybai“ – priminė Tarnybos vadas ir dėkojo visiems prisidėjusiems prie sprendimų paieškos, Lietuvai pirmą kartą susidūrus su tokio pobūdžio hibridine ataka.

Viceministras Vitalijus Dmitrijevas taip pat padėkojo Tarnybos pareigūnams už įsitraukimą kovojant su hibridinės atakos sukeltomis grėsmėmis ir ruošiantis naujiems iššūkiams bei ieškant balanso tarp nacionalinio saugumo ir žmogaus teisių.