Tarnybos pareigūnai dalyvauja mokymuose Italijoje

Data

2022 11 21

Įvertinimas
1

Tarnybos Jungtinio operacijų centro v.t. kpt. D. Šiurna ir Mokymo ir kovinio rengimo centro v.t. kpt. A. Paškevičius lapkričio 21 - gruodžio 3 dienomis dalyvauja Operacinio planavimo praktiniuose mokymuose Europos žandarmerijos pajėgų (EUROGENDFOR) būstinėje Vincenzoje Italijoje.

Seminaro dalyviai pagal Bendrosios saugumo ir gynybos politikos nuostatus susipažins ir  aptars pagrindines operacijų bei misijų planavimo, logistinės paramos ir finansavimo procedūras, praktiškai taikant operacinio planavimo metodiką ir jos priemones kuriant naują civilinę misiją.

Pagal Bendrą saugumo ir gynybos politiką Europos Sąjunga atlieka vadovaujantį vaidmenį taikos palaikymo operacijose, konfliktų prevencijos ir tarptautinio saugumo stiprinimo srityse. Tai yra neatskiriama visapusiško ES požiūrio į krizių valdymą, remiantis civiliniais ir kariniais ištekliais, dalis. Tarnybos pareigūnai, EUROGENDFOR  sudėtyje,  padeda skatinti taiką ir saugumą, užtikrindami stabilumą ir ugdydami atsparumą įtemptoje aplinkoje. Dalyvaudami tarptautinėse misijose ir operacijose  pareigūnai stiprina mūsų Tarnybos profesionalumą ir užtikrina aukštą profesinį lygį.