Tarnybos pareigūnai dalyvauja tarptautinėje misijoje Kosove

Data

2022 11 17

Įvertinimas
2

Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai išvyko į tarptautinę misiją Kosove vykdyti iškeltus uždavinius ir įsipareigojimus šalims partnerėms. EULEX Kosovo misijoje Europos žandarmerijos pajėgų (EŽP) Specialiųjų operacijų komandos sudėtyje Tarnybos pareigūnai prisijungs prie saugumo užtikrinimo visoje Kosovo Respublikoje palaikant, o prireikus ir atstatant viešąją tvarką, taip pat vykdant specialiąsias operacijas padidėjusios grėsmės sąlygomis. Į misiją vykstama pagal šiais metais spalio mėnesį gautą Europos žandarmerijos pajėgų štabo kvietimą. Numatoma, kad Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai dalyvaus misijoje nuo šių metų lapkričio 17 dienos.

 2004 metais kaip vienas iš Europos Sąjungos krizių valdymo instrumentų buvo įkurtos Europos žandarmerijos pajėgos (EUROGENDFOR).

Europos žandarmerijos pajėgas sudarė penkių ES šalių tarnybos: GENDARMERIE NATIONAL (Prancūzija), CARABINIERI (Italija), KONINKLIJKE MARECHAUSSEE (Nyderlandai), GUARDA NACIONAL REPUBLIKANA (Portugalija) ir GUARDA CIVIL (Ispanija). 2009  metais EŽP gretas papildė narė JENDARMERIE (Rumunija) ir partnerė – ŽANDARMERIA WOJSKOWA (Lenkija). Nuo 2009 metų EŽP stebėtojos statusą, kuris suteikia galimybę iš dalies dalyvauti EŽP veikloje, turi ir JANDARMA GENEL KOMUTANLIGI (Turkija). 2009 metais Viešojo saugumo tarnybai šioje organizacijoje suteiktas partnerės statusas.

Partnerystė su EŽP sudaro išskirtines sąlygas Lietuvai ir Viešojo saugumo tarnybai prisidėti prie saugaus pasaulio kūrimo kartu dalyvaujant tarptautinių pajėgų misijose aktyviai įgyvendinat Lietuvos užsienio politiką bei Europos Sąjungos saugumo ir gynybos politiką. Bendradarbiavimas su tarptautine institucija skatina tobulėti vykdant nustatytus uždavinius ir ieškant gerosios patirties Europos Sąjungos šalyse. Buvimas EŽP partnere užtikrina palaikymą Tarnybai dalyvaujant tarptautinėse misijose ir operacijose EŽP sudėtyje, taip pat leidžia tobulinti nacionalinių pajėgų kompetencijas ir prisidėti prie stabilumo ir saugumo užtikrinimo.