Viešojo saugumo tarnybos vadu antrai kadencijai paskirtas Ričardas Pocius

Data

2020 06 12

Įvertinimas
6

Vyriausybė pritarė vidaus reikalų ministrės Ritos Tamašunienės siūlymui antrajai kadencijai teikti  generolo Ričardo Pociaus kandidatūrą į Viešojo saugumo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos vado pareigas „Ričardas Pocius yra patikimas, principingas ir atsakingas vadovas.

Viena pagrindinių užduočių antrai kadencijai – toliau siekti, kad tarnyba būtų stipri ir moderni, taip pat kad būtų užtikrintas pareigūnų saugumas“, – teigia vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

R. Pocius išsilavinimą įgijo Lietuvos teisės universitete, Vilniaus universitete, studijavo Kanados ginkluotųjų pajėgų mokykloje bei Baltijos gynybos koledže Estijoje.

Anksčiau jis yra dirbęs Krašto apsaugos departamente prie Vyriausybės, Lietuvos taupomajame banke, Specialiųjų tyrimų tarnyboje. Jis, prieš ateidamas į tarnybą, dirbo Krašto apsaugos ministerijoje, vadovavo Karo policijai. R. Pocius yra dalyvavęs misijoje Afganistane kaip JAV ir Lietuvos kontingento vadas, atlikęs daugiau kaip 200 kovinių operacijų.

Tarnybos funkcijos – atkurti ir užtikrinti viešąją tvarką ir visuomenės saugumą ypatingų, ekstremaliųjų situacijų ar masinių renginių metu, vykdyti sulaikytųjų, suimtųjų ir nuteistųjų konvojavimą, užtikrinti svarbių valstybės objektų apsaugą, o įvedus karo padėtį ar ginkluotos gynybos nuo agresijos (karo) metu ginkluotųjų pajėgų sudėtyje ginti Lietuvos valstybę.